Technologie i rozwiązania dla potrzeb przemysłu

Profesjonalnie wykonujemy na zamówienie urządzenia typowe oraz projektujemy i wykonujemy jednostkowe urządzenia prototypowe wynikające z aktualnych potrzeb naszych klientów!

STÓŁ ZGARNIAJĄCY

Przeznaczenie

Stół zgarniający współpracuje z linią produkcyjną ptasiego mleczka i jest usytuowany po oblewarce czekolady. Zadaniem stołu jest rozdzielenie towaru (korpusy oblane czekoladą) na dwie strugi z jednoczesnym pogrupowaniem czekoladek po 6 szt. w równoległych rzędach.

Budowa i opis działania

Stół zgarniający zbudowany jest z ramy nośnej wspartej na czterech nogach z regulowanymi stopkami. Rama pokryta jest blachą po której ślizga się taśma transportera. Nad taśmą zamontowany jest zespół zgarniaczy.

Taśma stołu zgarniającego zawija się na stałych, nieregulowanych rolkach krańcowych oraz opasuję bęben napędowy i rolkę napinającą. Bęben napędowy połączony jest przekładnią łańcuchową z motoreduktorem.

Zespół zgarniaczy zbudowany jest z belki nośnej przymocowanej do ramy stołu oraz zamocowanych na niej 10-ciu zgarniaczy. Każdy ze zgarniaczy posiada taśmę transportową rozpiętą na rolkach końcowych, całość zamocowana na wysięgnikach o różnej długości. Wysięgniki są zamontowane równolegle do siebie i skręcone pod jednakowym kątem do kierunku przesuwu taśmy stołu zgarniającego - ok. 100. Położenie zamocowania zgarniaczy reguluje się po odkręceniu trzech śrub.

Napęd na taśmy transportowe zgarniaczy przenoszony jest za pomocą pasów zębatych.

Całość konstrukcji stołu wykonana jest ze stali kwasoodpornej gat. 0H18N9, zaś zespół zgarniaczy wykonano z aluminium i stali kwasoodpornej. Taśmy transportowe wykonane są z materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Cały zespół zgarniaczy odwraca się na zawiasach o kąt 100o w stosunku do poziomu jest to pomocne podczas mycia jak i wymiany taśmy zgarniacza.

Dane techniczne

Prędkość przesuwu taśmy przenośnika
ok. 2.5 m/min. - reg. falownikiem
Prędkość przesuwu taśm zgarniaczy
ok. 2.5 m/min. - reg. falownikiem
Szerokość taśmy transportującej
1870 mm
Pojemność zbiornika
15 l

Napęd taśmy transportującej:

Motoreduktor
typ MVF 63 FC-45 GR80 B5
Obroty wyjściowe
20.2 obr./min.
Silnik motoreduktora
0.55 kW, 900 obr./min.

Napęd zespołu zgarniającego:

Motoreduktor
typ MVF 30 VB3-20 GR63 B14
Obroty wyjściowe
14.1 obr./min.
Silnik motoreduktora
0.25 kW, 2800 obr./min.
Moc zainstalowana
0.80 kW

Ciężar własny
280 kg
Wymiary gabarytowe
1500 mm x 2008 mm x 1200 mm