Technologie i rozwiązania dla potrzeb przemysłu

Profesjonalnie wykonujemy na zamówienie urządzenia typowe oraz projektujemy i wykonujemy jednostkowe urządzenia prototypowe wynikające z aktualnych potrzeb naszych klientów!

PRZENOŚNIK TAŚMOWY

Przeznaczenie

Przenośnik taśmowy przeznaczony jest do transportu międzyoperacyjnego produktów kawałkowych spożywczych, opakowań jednostkowych lub zbiorczych w zakładach wytwarzających żywność. Przenośnik może być montowany w dowolnym miejscu w położeniu poziomym lub nachylony pod kątem do poziomu.

Budowa

Przenośnik taśmowy, poziomy zbudowany jest z ramy nośnej, na której porusza się taśma transportująca. Taśma może być gładka lub z zabierakami. Napęd taśmy transportowej stanowi motoreduktor. Elementy przenośnika stykające się z surowcem wykonano ze stali kwasoodpornej (0H18N9), taśma transportowa posiada atest PZH a pozostałe elementy wykonano ze stali węglowej pokrytej cynkiem lub powłokami lakierniczymi. Przenośnik sterowany jest z pulpitu sterowniczego umieszczonego na bocznej części konstrukcji nośnej. Sterowanie może odbywać się ręcznie za pomocą przycisków lub automatycznie za pomocą sygnałów wysyłanych przez system sterowania linii technologicznej którą obsługuje podajnik. W układzie sterowania przenośnika może znajdować się przemiennik częstotliwości pozwalający regulować prędkość przesuwu taśmy a przez to jego wydajność. Konstrukcja przenośnika umożliwia łatwe utrzymanie go w czystości.

Charakterystyka techniczna

Prędkość przesuwu taśmy
0,3 do 15 m / min.
Taśma z zabierakami o wysokości
20 - 40 mm
Podziałka zabieraków na taśmie
dowolna
Szerokość taśmy (użytkowa)
ok. 200 mm
Wymiary gabarytowe
wg. potrzeb