Technologie i rozwiązania dla potrzeb przemysłu

Profesjonalnie wykonujemy na zamówienie urządzenia typowe oraz projektujemy i wykonujemy jednostkowe urządzenia prototypowe wynikające z aktualnych potrzeb naszych klientów!

PODAJNIK AUTOMATYCZNY TYP PW-2

Przeznaczenie

Podajnik automatyczny typ PW-2 przeznaczony jest do współpracy z pakowaczką poziomą np. typ 01BB - produkcji polskiej, typ BH-05 - produkcji czeskiej itp.

Podajnik służy do automatycznego podawania pieczywa cukierniczego do zapakowania. Podawane mogą być wafle, ciastka lub inne pieczywo. Ścisła współpraca podajnika z pakowaczką pozwala, w pełni wykorzystać przerobowości pakowaczki, zwiększa wydajność pakowania w okresie cyklu zmianowego.

Budowa i działanie

Podajnik PW-2 zbudowany jest z siłownika pneumatycznego oraz przenośnika transportującego wafle lub ciastka w obszar działania siłownika. Wszystkie elementy podajnika stykające się z pieczywem wykonane są ze stali kwasoodpornej.

Wyselekcjonowane jakościowo pieczywo jest nakładane na przenośnik podajnika a następnie spływa w obszar działania siłownika pneumatycznego. Zabieraki siłownika przekazują pieczywo porcjami na stół pakowaczki poziomej. Zastosowanie podajnika umożliwia transport pieczywa w sposób płynny od momentu jego pokrojenia do chwili zapakowania, eliminuje ręczny transport oraz zmniejsza liczbę osób zatrudnionych przy pakowaniu.

Wyposażenie

Podajnik zasadniczo składa się z:

  • siłownika pneumatycznego,
  • przenośnika pieczywa (długość standardowa 2m),
  • układu sterowania elektro-pneumatycznego.

W konkretnym przypadku na życzenie zamawiającego możliwe jest wykonanie dowolnej długości przenośnika pieczywa. Również wielkość podawanych porcji pieczywa jest cechą konstrukcyjną, którą można dostosować do wymagań użytkownika.