Technologie i rozwiązania dla potrzeb przemysłu

Profesjonalnie wykonujemy na zamówienie urządzenia typowe oraz projektujemy i wykonujemy jednostkowe urządzenia prototypowe wynikające z aktualnych potrzeb naszych klientów!

PODAJNIK DOZUJĄCY

Przeznaczenie

Podajnik dozujący przeznaczony jest do dozowania i podawania rozdrobnionych i sypkich produktów żywnościowych takich, jak: rodzynki, orzeszki itp.w liniach produkcyjnych np. czekolady, batonów itp. Podajnik można przemieszczać w dowolne miejsce.

Budowa

Podajnik dozujący składa się z następujących zespołów:

  1. Dozownik celkowy typ DC-27.
  2. Przenośnik taśmowy, szczebelkowy (skośny).
  3. Pulpit sterowniczy.

Podstawowym zespołem jest przenośnik taśmowy, skośny (szczebelkowy) który zbudowany jest z ramy nośnej wspartej na 4-ech kółkach jezdnych oraz taśmy transportowej ze szczebelkami i ograniczeniami bocznymi ("welkant").

Na ramie nośnej umocowany jest dozownik celkowy wyposażony w kosz zasypowy. Wylot dozownika celkowego usytuowany jest tuż nad taśmą transportową przenośnika. Napęd taśmy transportowej stanowi motoreduktor. Wylot z przenośnika zakończony jest rynną zsypową. Elementy przenośnika stykające się z surowcem wykonano ze stali kwasoodpornej (0H18N9), taśma transportowa posiada atest PZH a pozostałe elementy wykonano ze stali węglowej pokrytej cynkiem lub powłokami lakierniczymi.Podajnik łącznie z dozownikiem sterowany jest z pulpitu sterowniczego umieszczonego na bocznej części konstrukcji nośnej. Sterowanie może odbywać się ręcznie za pomocą przycisków lub automatycznie za pomocą sygnałów wysyłanych przez system sterowania linii technologicznej którą obsługuje podajnik.

W układzie sterowania dozownika celkowego znajduje się przemiennik częstotliwości pozwalający regulować prędkość obrotową wirnika dozownika a przez to jego wydajność. Konstrukcja podajnika dozującego umożliwia utrzymanie go w czystości.

Charakterystyka techniczna

Prędkość przesuwu taśmy
15 m/min.
Wysokość taśmy z ograniczeniami bocznymi i zabierakami:
40 mm
Podziałka zabieraków na taśmie
200 mm
Szerokość taśmy (użytkowa)
200 mm
Pojemność kosza zasypowego
30 ltr.
Wydajność dozownika celkowego (nominalna)
0.27 ltr./1obr.
Obroty wirnika dozownika (regulowane)
0-18 obr./min.