Technologie i rozwiązania dla potrzeb przemysłu

Profesjonalnie wykonujemy na zamówienie urządzenia typowe oraz projektujemy i wykonujemy jednostkowe urządzenia prototypowe wynikające z aktualnych potrzeb naszych klientów!

DOZOWNIK ŚRUBOWY TYP DS

Przeznaczenie

Dozownik śrubowy przeznaczony jest do dozowania objętościowego pylistych, ziarnistych i drobnoziarnistych produktów np. mąki, proszku mlecznego, kakao, kaszy, ziarna sezamu, pokruszonych orzeszków, itp. Często jest stosowany w układach dozujących linii technologicznych.

Budowa

Dozownik śrubowy składa się z korpusu w którym umieszczony jest pojemnik zasypowy. W dnie pojemnika umieszczono ślimak dozujący. Slimak jest napędzany przekładnią z możliwością regulacji obrotów a tym samym wydajności. Całość dozownika oprócz motoreduktora wykonana jest ze stali kwasoodpornej (0H18N9).

Charakterystyka techniczna

W zależności od potrzeb zmienia się średnica ślimaka oraz jego skok. Również korpus dozownika przystosowany jest do potrzeb indywidualnych użytkownika.

Moc zainstalowana
0,25 kW
Ciężar własny
40 kg
Wydajność
regulowana od 1kg/godz w górę*
Długość
600 mm
Szerokość
700 mm
Wysokość
600 mm

*-zależy od ciężaru usypowego materiału

Uwaga

Napęd dozownika może być wyposażony w falownik dla bezstopniowej regulacji obrotów. Moc napędu uzależniona jest od rodzaju produktu i długości ślimaka.